курмаз

Курмаз Ю.П., Зновяк С.В., Снігір С.М. Аферисти Укртелекому

Бизнес, Госучреждения, Новости, Популярные новости

В 2008 році особа_1 уклав у паперовій формі Договір з ПАТ “Укртелеком” на делегування особистого домену другого рівня в зоні “com”. У відповідності до укладеного договору, ПАТ “Укртелеком” взяв на себе зобов’язання обслуговувати належним чином приватний домен другого рівня в зоні “com” та щороку подовжувати його термін, а особа_1 – щороку оплачувати рахунки-фактури ПАТ “Укртелеком”.
Як згодом виявилося, ПАТ “Укртелеком” не укладаючи додаткової угоди з потерпілим та без будь-яких його повідомлень у шахрайський спосіб укладає додатковий договір з ТОВ “Інтернет Інвест” на обслуговування його домену. Крім того, за останні 1,5 (півтори року) 5 (п’ять) доменних поштових скриньок особи_1 фактично перестали належним чином працювати, з приводу чого останній неодноразово звертався за допомогою до служби технічної підтримки ПАТ “Укртелеком”, що працює в режимі телефонного звернення за телефонним номером 0800506800. Подавши з цього приводу біля 180 (сто вісімдесят) звернень, включаючи скарги та виклики майстра з приводу не належної працездатності або ж взагалі повної непрацездатності 5 (п’яти) доменних електронних скриньок, працівники технічної підтримки ПАТ “Укртелеком” на них взагалі не реагували. Як згодом стало відомо, керівники підрозділу технічної підтримки ПАТ “Укртелеком” ніби-то неодноразово відкривали наряди для штатних і підрядних працівників служби підтримки для виїзду за місцем перебування особи_1 з метою проведення ремонтних робіт, однак чомусь жодного разу до нього так і не доїхали. При чому, видані наряди кимось з керівництва цієї служби закривалися і гроші за це певним особам виплачувалися. За наданою особі_1 інформацією, його підписи у таких нарядах підроблялися не встановленими особами ПАТ “Укртелеком” або ж підрядних установ, а керівники даного суб’єкту господарювання досі роблять вигляд що цього не чули від особи_1 та дивним чином відмовляються від проведення потрібного службового розслідування.
Добре розуміючи що вищенаписане має ознаки складу злочину, особа_1 біля 105 (сто п’яти) раз звертався із скаргами до посадових осіб ПАТ “Укртелеком”, в тому числі до:
1) Зновяк Світлани Вікторівни (спеціаліст з обслуговування споживачів другої категорії центру розрахунків та центру продажу послуг, що працює по вул.Шалет,1 в м.Києві, телефон (5133181);
2) Передро Сергія Олеговича (спеціаліст сервісних систем ЦТЕ МПД, ДРІ, телефон (044) 2880278);
3) Снігір Станіслава Михайловича (спеціаліст групи сервісних систем, телефон (044) 2880829);
4) Гуменюк Ігоря Анатолійовича (виконуючий директор, телефон 091-114-05-77);
5) Даниленко Віталія Івановича (виконувач обов’язків директора, телефон (044) 2880829);
6) Курмаз Юрія Павловича (директор ПАТ “Укртелеком”, телефон (044) 2464379);
7) Коломоєць І.В.
За результатами особистого прийому у директора Курмаз Ю.П. стало відомо, що посадові особи ПАТ “Укртелеком” не вміють працювати з людьми і новим обладнанням (з поштовими серверами) та запропонували особі_1 в якості компенсації 100 грн.
18.09.2015 року, в 00 годин і 20 хвилин, домен особи_1 з незрозумілих причин перестав підтримувати роботу сайту, з приводу чого з інтернету повністю зник його корпоративний веб-сайт.
З цього приводу пособа_1 знову був змушеним численну кількість раз звернувся до вищевказаних посадових осіб ПАТ “Укртелеком” із проханням надати йому код трансферу для його домену у зв’язку із нестримним бажанням перейти до іншого провайдера, де б не порушувалися або не так часто порушувалися договірні відносини, в чому йому було протиправно відмовлено.
З пояснень Гуменюка І.А., Снігір С.М. і Даниленка В.І. особі_1 стало відомо, що ПАТ “Укртелеком” його взагалі не знає, так як і нічого не знає про його домен і про укладений договір на його обслуговування. Звернувшись в приватному порядку до відповідних спеціалістів особа_1 дізнався, що його домен було викрадено та переоформлено на працівника ПАТ “Укртелеком” Снігір С.М., який працює за адресою: м.Київ, вул.Володимирська,10 (тел.:(044) 2359001; факс-(044) 2304560).
Більше того, що дана особа чомусь не подовжила строк дії домену, через що веб-сайт зник з мережі інтернет. Останнє завдало непоправної матеріальної шкоди особі_1, так як уся його попередня 13-річна робота з СЕО-оптимізації даного веб-сайту була остаточно знищеною, а гроші (порядка 60500,00$), що були вкладені в багаторічну розкрутку даного веб-сайту – безповоротно втраченими.
ТІЦ, PageRank, AlexaRank – повністю обнулилися, а з 300000 інтернет-каталогів даний сайт зник. Дані речі вплинули на негативність пошукового ранжування, а останнє – на збанкрутування його підприємства, яке за 13 (тринадцять) років жодного разу не мало від’ємного сальдо.
Небезпідставно вважаючи, що Курмаза Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. вчинили злочин, що передбачений ч.3 ст.161, ч.2 ст.364-1, ч.3 ст.185, ч.3 ст.190, ч.2 ст.366, ч.1 ст.111, ст.170, ч.2 ст.15, ч.5 ст.27 КК України, особа_1 звернувся до Київської місцевої прокуратури № 10, якою і було відкрита карна справа щодо вказаних вище осіб, досудове розслідування в якому досі провадиться.
Діями Зновяк Світлани Вікторівни, Передро Сергія Олеговича, Гуменюк Ігоря Анатолійовича, Даниленко Віталія Івановича, Курмаз Юрія Павловича, Снігір Станіслава Михайловича було завдано потерпілому матеріальну шкоду на суму 2760000,00 грн., а моральної – ще на 200000,00 (двісті тисяч) грн., разом – на 2960000,00 (два мільйони дев’ятсот шістдесят тисяч) грн. Відповідно до ст.55 КПК України, потерпілим у кримінальному провадженні може бути особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.
Діями Курмаза Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. особі_1 було заподіяно матеріальну шкоду на суму 2760000,00 грн.,
а моральної (по проф.Ерделевському) – ще на 200000,00 грн., разом – на 2960000,00 грн.
У відповідності до ч.4 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор або ж детектив чи інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення.
Відмова у прийнятті та реєстрації заяви про кримінальне правопорушення не допускається.
Як передбачено ч.1 ст.214 КПК України, слідчий невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Тобто, з вище зазначеної правової норми випливає, що вона встановлює імперативний обов’язок після отримання заяви про вчинення правопорушення – унесення за нею відомостей до ЄРДР. Досудове розслідування, відповідно до ч.2 ст.214 КПК України, розпочинається з моменту внесення відомостей до ЄРДР.
Крім того, згідно із положенням п. п. 1.1., 1.4. Розділу ІІ Наказу Генеральної прокуратури України «Про єдиний реєстр досудових розслідувань» за № 298 від 30.06.2020 року, формування Реєстру розпочинається із внесення до нього слідчим, прокурором відповідних відомостей про кримінальне правопорушення, зазначених в заяві чи повідомленні про його вчинення.
Відповідно до п.2.1 Розділу II Наказу за № 298 від 30.06.2020 року про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого Генеральним прокурором України, облік кримінальних правопорушень, у тому числі за заявами, які надійшли до НАБУ здійснюється за дорученням керівника шляхом внесення до ЄРДР відомостей, визначених частиною 5 ст.214 КПК України.
Також, п. 2.2. Розділу ІІ Наказу Генеральної прокуратури України «Про єдиний реєстр досудових розслідувань» передбачено, що у випадку вчинення кримінального правопорушення досудове розслідування розпочинається невідкладно. За умови встановлення обставин, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення, проводиться досудове розслідування відповідно до вимог статті 214 КПК України.
У відповідності до Узагальнення про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів досудового розслідування або прокурора під час досудового розслідування Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ 12.01.2017 пояснив:
«…Необхідність існування судового порядку оскарження аналізованого виду бездіяльності ґрунтується на закріпленні у ст.214 КПК обов’язку слідчого, прокурора невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. Таким чином, на відміну від процесуального порядку реагування на заяви та повідомлення про злочин, який було встановлено в КПК 1960 року, згаданий обв’язок слідчого або прокурора не вимагає оцінки цими суб’єктами такої заяви на предмет наявності ознак складу злочину для того, щоб вчинити процесуальну дію, яка полягає у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Наведене підтверджується імперативними положеннями ч.4 ст.214 КПК, згідно з якою відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається. Окрім КПК, нормативні засади, пов’язані із вчиненням зазначеної процесуальної дії, регламентовані Положенням про порядок ведення ЄРДР, затвердженим Наказом Генерального прокурора України за № 298 від 30.06.2020 року, прийнятим на виконання вимог КПК України. Зазначені нормативні засади, як засвідчили результати проведеного аналізу судової практики, також беруться до уваги слідчими суддями під час розгляду аналізованого в межах цього підрозділу виду скарг. Таким чином, з огляду на чіткий обв’язок внесення слідчим чи прокурором відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР із встановленням обмеженого процесуального строку для його виконання, за наявності лише загальних вимог до заяв чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у переважній більшості випадків у разі встановлення факту звернення із заявою та констатації факту невнесення відомостей про кримінальне правопорушення в межах регламентованого ст.214 КПК 24-годинного строку, слідчі судді постановляють ухвали про задоволення скарг на бездіяльність слідчого чи прокурора. Відтепер у всіх справах обов’язковим є проведення досудового розслідування (прояв засади публічності), яке розпочинається слідчим, прокурором негайно після внесення заяви потерпілого до Єдиного реєстру досудових розслідувань».
У відповідності до положення ст.190 КК України, “1. Заволодіння чужим майном або придбання права
на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. 2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, – карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
3.Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням єлектронно-обчислювальної техніки – карається позбавленням воді на строк від трьох до восьми років. 4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна”.
У відповідності до положення ст.366 КК України, “1. Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, – карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років”.
У відповідності до положення ст.185 КК України, “1. Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років. 2. Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб,- карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. 3. Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому,- карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років. 4. Крадіжка, вчинена у великих розмірах,- карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. 5. Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою,- карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна”.
Особливістю предмета шахрайства є те, що ним може бути як чуже майно, так і право на таке майно. Право на майно може бути закріплене у різних документах, наприклад цінних паперам, довіреностях на право розпорядження майном, боргових зобов’язаннях, заповітах тощо. Про поняття права на майно див. коментар. викладений у Загальних положеннях до цього розділу. Об’єктивна сторона шахрайства полягає у заволодінні майном або придбанні права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. В результаті шахрайських дій потерпілий – власник, володілець, особа, у віданні або під охороною якої знаходиться майно, добровільно передає майно або право на майно винній особі. Безпосередня участь потерпілого у передачі майнових благ і добровільність його дій є обов’язковими ознаками шахрайства, які відрізняють його від викрадення майна та інших злочинів проти власності. За ознакою безпосередньої участі потерпілого у процесі незаконного вилучення майна шахрайство схоже з вимаганням, яке також передбачає передачу майна чи права на нього винній особі самим потерпілим. Однак, якщо при вимаганні потерпілий робить це вимушено, то при шахрайстві потерпілий переконаний у тому, що він розпоряджається майном за власною волею, у своїх інтересах або принаймні не на шкоду цим інтересам. Така його переконаність є результатом впливу на нього шахрая, а саме, введенням потерпілого в оману щодо правомірності передачі ним винному майна чи надання йому права на майно. Добровільність при шахрайстві має уявний характер, оскільки вона обумовлена обманом.
Якщо потерпілий у зв’язку з віком, фізичними чи психічними вадами або іншими обставинами не міг правильно оцінити і зрозуміти зміст, характер і значення своїх дій або керувати ними, передачу ним майна чи права на нього не можна вважати добровільною. Заволодіння майном шляхом зловживання цими вадами або віком чи станом потерпілого за наявності для того підстав може кваліфікуватися як крадіжка, а одержання права на майно за таких обставин – розглядатися як недійсна угода (ст.51,52,54,55 ЦК України).
Способами вчинення шахрайства є: 1) обман; 2) зловживання довірою. Обман як спосіб шахрайського заволодіння чужим майном чи придбання права на таке майно полягає у повідомленні потерпілому неправдивих відомостей або приховування певних відомостей, повідомлення яких мало б суттєве значення для поведінки потерпілого, з метою введення в оману потерпілого.
Таким чином, обман може мати як активний (повідомлення потерпілому неправдивих відомостей про певні факти, обставини, події), так і пасивний (умисне замовчування юридичне значимої інформації) характер. У другому випадку для наявності шахрайства необхідно встановити, що бездіяльність винного призвела до помилки потерпілого щодо обов’язковості або вигідності передачі майна (права на майно) шахраєві, була причиною добровільної передачі потерпілим майнових благ. Якщо особа заволодіває чужим майном, свідомо скориставшись чужою помилкою, виникненню якої вона не сприяла, вчинене не може визнаватися шахрайством. За певних обставин (у разі, якщо таке майно має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність) такі дії можуть бути кваліфіковані за ст.193 КК України. Змістом обману як способу шахрайства можуть бути різноманітні обставини, стосовно яких шахрай вводить в оману потерпілого. Зокрема, це може стосуватися характеристики певних предметів, зокрема їх кількості, тотожності, дійсності (обман у предметі), особистості винного або інших осіб (обман у особі), певних подій, юридичних фактів, дій окремих осіб тощо. За своєю формою обман може бути усним, письмовим, виражатися у певних діях (підміна предмета, його фальсифікація тощо), у тому числі конклюдентних. Різновидом шахрайського обману судова практика визнає фіктивне представництво, за якого винний, створюючи враження про свою належність до того чи іншого підприємства, має на меті укласти договори й отримати гроші без поставки товару або, навпаки, одержати товар без належної його оплати. До найбільш поширених випадків застосування обману як способу шахрайства належать: обманне отримання попередньої оплати (авансу) за надання товарів чи послуг. Зловживання довірою полягає у недобросовісному використанні довіри з боку потерпілого: для заволодіння чужим майном чи правом на нього винний використовує особливі довірчі стосунки, які склалися між ним та власником чи володільцем майна. Такі стосунки можуть виникати внаслідок особистого знайомства, родинних або дружніх зав’язків, рекомендацій інших осіб, зовнішньої обстановки, цивільно-правових або трудових відносин, соціального статусу винного чи інших осіб тощо.
Отримання майна під умовою виконання якого-небудь зобов’язання може кваліфікуватися як шахрайство лише в тому разі, коли винна особа ще в момент заволодіння цим майном мала мету його присвоїти, а зобов’язання – не виконувати. Зокрема, якщо винна особа отримує від іншої особи гроші чи інші цінності нібито для передачі посадовій особі як хабар, маючи намір не передавати їх, а привласнити, вчинене належить кваліфікувати як шахрайство. Якщо при цьому винний схилив хабародавця до замаху на дачу хабара, його дії слід також кваліфікувати за відповідними частинами статей 15, 27 і ст.369 КК України. Обман чи зловживання довірою при шахрайстві застосовуються винним з метою викликати у потерпілого впевненість про вигідність або обов’язковість передачі йому майна чи права на нього. Отже, обов’язковою умовою визнання обману чи зловживання довірою ознакою об’єктивної сторони шахрайства є використання його для заволодіння майном чи придбання права на майно. Якщо обман використовується для досягнення іншої мети, наприклад для створення умов для наступного заволодіння майном усупереч волі потерпілого, полегшення доступу до майна (для проникнення у Відповідне приміщення тощо) і безпосередньо не обумовлює перехід майна або права на нього до винного, він не може визнаватися способом шахрайства. Такі дії слід розцінювати як крадіжку або інший злочин проти власності. Якщо винна особа при шахрайстві з метою обману чи зловживання довір’ям вчиняє інший злочин, її дії слід кваліфікувати за відповідною частиною ст.190 КК України і за статтею, що передбачає відповідальність за цей злочин. Зокрема, самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, викрадення або інше протиправне заволодіння офіційними документами, штампами або печатками, їх умисне знищення, пошкодження чи приховування, підроблення документів, печаток, штампів та бланків з метою подальшого їх використання при шахрайстві, а так само використання при шахрайстві завідомо підробленого документа диспозицією ст.190 КК України не охоплюються і повинні окремо кваліфікуватися за ст.353 КК України або за відповідними частинами ст.357, 358 чи 366 КК України. У разі, коли винна особа не змогла використати підроблений нею документ для шахрайського заволодіння майном чи придбання права на майно, її дії слід розцінювати як підроблення документів і готування до шахрайства (за умови, що винний мав намір вчинити шахрайство, передбачене ч.2,3 або 4 ст.190 КК України). Особа, яка підробила документ і передала шахраєві для використання його при вчиненні шахрайських дій, підлягає відповідальності за підробку документів і пособництво у шахрайстві. За способом вчинення (обман або зловживання довірою) шахрайство має велику схожість із заподіянням майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою, відповідальність за яке передбачена ст.192 КК України. Відрізняються ці злочини між собою головним чином тим, що при шахрайстві має місце вилучення майна із фонду власника або іншого володільця, в результаті чого зменшується наявна маса такого майна, тоді як при вчиненні злочину, передбаченого ст.192 КК України, винний отримує майнову вигоду шляхом використання майна, яке лише мало ще перейти у власність тієї чи іншої особи. У останньому випадку має місце так звана не передача належного. Шахрайство вважається закінченим з моменту переходу чужого майна у володіння винного або з моменту отримання ним права розпоряджатися таким майном. Суб’єктивна сторона шахрайства характеризується прямим умислом і корисливим мотивом. Кваліфікованими та особливо кваліфікованими видами злочину є шахрайство: 1) вчинене повторно або 2) за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.190 КК України), або 3) у великих розмірах, або 4) шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч.З ст.190 КК України), або 5) в особливо великих розмірах, або 6) організованою групою (ч.4 ст.190 КК України); 7) що заподіяло значної шкоди потерпілому (ч.2 ст.190 КК України).
Ст.361 КК України (Несанкціоноване втручання в роботу ЕОМ (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку передбачено:
1. Несанкціоноване втручання в роботу ЕОМ (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації, – карається штрафом від 600 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого та з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю винної особи.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони заподіяли значну шкоду, – караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю винної особи.
Розвиток методів обробки інформації за допомогою комп’ютерів спричинив застосування цих машин в усіх галузях національної економіки та інших сферах суспільного життя. Значна кількість таких машин об’єднана комп’ютерними мережами, деякі з них набули інтернаціонального характеру. Комп’ютерна та інша інформація швидко передається на значні відстані за допомогою засобів електричного зв’язку.
За цих умов виникли і набули суспільної небезпеки різні діяння, що заподіюють шкоду нормальній роботі електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку, яка поряд зі встановленим порядком їх використання становить об’єкт цього злочину. Додатковим факультативним його об’єктом може бути право власності на комп’ютерну інформацію.
Предметом злочину є: 1) електронно-обчислювальні машини (комп’ютери) (далі у цьому розділі – ЕОМ);
2) автоматизовані системи (далі у цьому розділі – АС); 3) комп’ютерні мережі; 4) мережі електрозв’язку.
Під електронно-обчислювальною машиною (комп’ютером) розуміється комплекс електронних та інших технічних пристроїв, за допомогою якого здійснюється автоматична обробка даних.
Основними складовими елементами ЕОМ, як правило, є системний блок, монітор та клавіатура. Найбільш типовими різновидами ЕОМ є сервери (потужні комп’ютери, призначені для обробки великої кількості інформації, одночасного функціонування великої кількості програм, забезпечення роботи АС, мереж) та персональні комп’ютери. Під автоматизованою системою розуміється організаційно-технічна система, в якій реалізується технологія обробки інформації з використанням технічних і програмних засобів.
Зокрема, АС слід вважати сукупність ЕОМ, засобів зв’язку та програм, за допомогою яких ведеться документообіг, формуються, оновлюються та використовуються різного роду бази даних, накопичується та обробляється інформація, яка є результатом спостережень чи експериментів, збирається, систематизується та оновлюється в електронному вигляді статистична інформація.
Оскільки обробка певних даних, як правило, можлива і в результаті роботи одного комп’ютера, то АС – це і окремо взятий комп’ютер разом з його програмним забезпеченням.
Комп’ютерна мережа – це сукупність програмних і технічних засобів, за допомогою яких забезпечується можливість доступу з однієї ЕОМ до програмних чи технічних засобів іншої (інших) ЕОМ та до інформації, що зберігається у системі іншої (інших) ЕОМ, а мережа електрозв’язку – сукупність засобів та споруд електричного зв’язку, поєднаних в єдиному технологічному процесі для забезпечення інформаційного обміну.
Про поняття електричного зв’язку див. коментар до ст.360 КК України.
Об’єктивна сторона злочину проявляється у формі несанкціонованого втручання у роботу ЕОМ, їх систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, наслідком якого є: 1) витік; 2) втрата; 3) підробка; 4) блокування інформації; 5) спотворення процесу обробки інформації або 6) порушення встановленого порядку її маршрутизації. Несанкціоноване втручання в роботу ЕОМ, їх систем чи комп’ютерних мереж – це проникнення до цих машин, їх систем чи мереж і вчинення дій, які змінюють режим роботи машини, її системи чи комп’ютерної мережі, або ж повністю чи частково припиняють їх роботу, без дозволу (згоди) відповідного власника або уповноважених ним осіб, а так само вплив на роботу АЕОМ за допомогою різних технічних пристроїв, здатних зашкодити роботі машини. Під несанкціонованим втручанням в роботу мереж електрозв’язку слід розуміти будь-які (окрім втручання в роботу ЕОМ, їх систем чи комп’ютерних мереж, що забезпечують роботу мереж електрозв’язку) вчинені без згоди власника відповідної мережі чи службових осіб, на яких покладено забезпечення її нормальної роботи, дії, внаслідок яких припиняється (зупиняється) робота мережі електрозв’язку або відбуваються зміни режиму цієї роботи. Оскільки заборонене ст.361 КК України діяння полягає у втручанні в роботу комп’ютерів і комплексів, робота яких пов’язана з роботою комп’ютерів, то слід вважати, що інформацією, про яку йдеться у статті, головним чином є комп’ютерна інформація. Комп’ютерна інформація – це текстова, графічна чи будь-яка інша інформація (дані), яка існує в електронному вигляді, зберігається на відповідних носіях і може створюватись, змінюватись чи використовуватись за допомогою ЕОМ. У той же час дія статті поширюється і на передачу каналами зв’язку іншої інформації (наприклад, передачу інформації за допомогою факсу, телетайпу, телексу).
Частиною 1 ст.361 КК України охоплюються як випадки проникнення у працюючу ЕОМ, систему чи мережу (наприклад, проникнення до системи одного працюючого персонального комп’ютера з такого ж іншого), так і несанкціоноване увімкнення непрацюючої машини і проникнення до неї (вплив на її роботу).
Витік інформації – це ситуація, коли внаслідок певних дій інформація в системі стає відомою чи доступною фізичним та/або юридичним особам, що не мають права доступу до неї, а втрата інформації – ситуація, коли інформація, яка раніше існувала в АС, перестає існувати для фізичних або юридичних осіб, які мають право власності на неї, в повному чи обмеженому обсязі.
Підробка інформації означає несанкціоновану власником чи уповноваженою ним особою зміну інформації, яка зберігається в АС, а блокування інформації – дії, внаслідок яких унеможливлюється доступ до інформації в системі. Спотворення процесу обробки інформації – зміна методики чи процесу обробки інформації комп’ютером чи АС, внаслідок якої обробка інформації не дає результатів взагалі, дає неправильні результати або ж дає лише частину тих результатів, які можна було отримати до цієї зміни. Порушенням встановленого порядку маршрутизації інформації слід вважати зміну режиму роботи мережі електрозв’язку, внаслідок якої певна інформація, що передається у цій мережі, потрапляє чи може потрапити у розпорядження особи, яка за умов нормальної роботи мережі не повинна була отримати цю інформацію. Злочин вважається закінченим з моменту настання хоча б одного із зазначених у ч.1 ст.361 КК України наслідків. Суб’єкт злочину загальний.
Суб’єктивна сторона злочину характеризується умисною виною. Злочинні дії можуть бути вчинені лише з прямим умислом, тоді як ставлення винного до наслідків злочину може характеризуватись як прямим, так і непрямим умислом. Кваліфікуючими ознаками (ч.2 ст.361 КК України) злочину є вчинення його: 1) повторно; 2) за попередньою змовою групою осіб, а так само 3) заподіяння ним значної шкоди. Поняття значної шкоди для випадків, коли вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, визначене у примітці до ст.361 КК України. Про порядок розрахунку розміру шкоди див. коментар до ст.199 КК України. Однак із змісту примітки випливає, що значна шкода може мати і нематеріальний характер. Нематеріальна шкода у разі вчинення діянь, передбачених ст.361-363 КК України, може виразитися у тимчасовому зупиненні (припиненні) роботи або іншому порушенні нормального режиму роботи певного підприємства, організації, установи, їх окремих структурних підрозділів, підриві ділової репутації громадянина чи юридичної особи, заподіянні громадянину моральної шкоди внаслідок втрати, незаконного поширення чи витоку інформації, яка є результатом його наукової чи творчої діяльності тощо. Значна шкода нематеріального характеру є оціночним поняттям. Отже, питання про те, чи слід визнати таку шкоду значною, вирішується органами досудового слідства, прокурором або судом з урахуванням конкретних обставин справи.
Під незаконними операціями з використанням електронно-обчислювальної техніки як кваліфікуючою ознакою шахрайства слід розуміти такі спрямовані на заволодіння чужим майном або придбання права на майно операції, в основі яких лежать обман чи зловживання довірою. При цьому вказану кваліфікуючу шахрайство обставину утворюють лише операції, здійснення яких без використання електронно-обчислювальної техніки е неможливим (наприклад, здійснення електронних платежів, інших операцій з безготівковими коштами). Якщо з використанням такої техніки здійснюються операції, які цілком можуть здійснюватись за допомогою іншої техніки (наприклад, комп’ютер використовується для набору тексту, виготовлення документа тощо), то розглядуваний склад шахрайства відсутній.
Електронно-обчислювальна техніка у даному випадку виступає засобом вчинення злочину, а здійснювані з використанням неї операції становлять зміст шахрайського заволодіння чужим майном чи правом на нього. Використання електронно-обчислювальної техніки для неправомірного заволодіння чужим майном утворює склад злочину, передбаченого ч.З ст.190 КК України, лише тоді, коли винна особа здійснює викрадення шляхом обману чи зловживання довірою. Обман при вчиненні цього злочину може виразитись у застосуванні програмних засобів, які дають змогу винному будь-яким чином здійснити несанкціонований доступ до інформації, яка зберігається чи обробляється в автоматизованих системах, щоб ввести в оману автоматизовану систему і видати себе за того, хто має право в ній працювати і здійснювати відповідні операції.
Проникнувши у такий спосіб до відповідної електронної системи, винний здійснює ті чи інші операції, як це робив би той, хто має на це право. При цьому він може вплинути на процес обробки інформації, перекрутити її зміст чи знищити, задати необхідну для заволодіння майном чи правом на нього команду, налагодити систему так, щоб вона функціонувала в режимі, який би забезпечив винному або іншим особам незаконне отримання чужого майна чи права на нього. Суть шахрайського обману при цьому залишається незмінною, з тією лише особливістю, що реалізується він за допомогою використання електронно-обчислювальної техніки, що потребує наявності відповідних знань, рівня підготовки, навичок. Зловживання довірою як спосіб шахрайства при незаконних операціях з використанням електронно-обчислювальної техніки має місце тоді, коли винна особа в результаті довірчих відносин (у зв’язку з виконанням службових обов’язків, дружніми стосунками з потерпілим тощо) має вільний доступ до здійснення відповідних операції і недобросовісно використовує ці відносини для неправомірного заволодіння чужим майном чи правом на нього.
Якщо винна особа проникає до захищеної електронної системи в інший спосіб, наприклад шляхом блокування чи знищення захисних кодів, і здійснює незаконні операції по заволодінню чужим майном, її дії не утворюють складу шахрайства, оскільки в них відсутні обман чи зловживання довірою. Їх слід розглядати як крадіжку чужого майна і кваліфікувати за відповідною частиною ст.185 КК України.
У відповідності до ст.68 Конституції України, кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
У відповідності до ст.64 Конституції України (Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією.
Хіба не за ці стандарти вітчизняного права щодня і на протязі восьми років гинуть в АТО (ООС) найперспективніша, найсвідоміша і найпатріотичніша молодь України?
Аферисти Курмаз Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. через свою нахабність і протиправність напевно уже забули про героїзм Небесної Сотні і про десятки тисяч загиблих воїнів АТО (ООС), які віддали свої безцінні життя за право решти українського народу жити у відповідності до європейських стандартів права. Більше цього, шахраї Курмаз Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. саме у такий спосіб навмисно сплюндровують добру пам’ять про загиблу Небесну Сотню і бійців АТО (ООС), нівелюючи своїми злочинними діями героїчні досягнення українського народу.
Сподіватимемося, що у м.Києві знайдуться виживші ветерани АТО (ООС) і учасники Майдану, які щодня влаштовуватимуть недоумкам Курмазу Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І.
та Снігір С.М. фекальну люстрацію, якщо правоохоронні органи та податкові органи України не бажають реагувати у встановлений законом спосіб.
Вищенаписане дає підстави вважати, що аферисти Курмаз Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. вчинили умисні кримінальні правопорушення, які передбачені ч.3 ст.161, ч.2 ст.364-1, ч.3 ст.185, ч.3 ст.190, ч.2 ст.366, ч.2 ст.15, ч.5 ст.27 КК України. Однак, якщо врахувати ще й те, що протиправна діяльність шахраїв Курмаза Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. являється частиною громадської діяльності особи_1, яка делегована йому Міністерством юстиції України, то любі неправомірні дії дебілів Курмаз Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М., по відношенню до особи_1 слід розцінювати як такі, що направлені на умисне перешкоджання виконанню його громадських обов’язків і тягнуть за собою додаткову кримінальну відповідальність, передбачену ст.170 КК України. Крім цього, як для даного випадку, протиправні дії шахраїв Курмаза Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. є явно антидержавними, що направлені на підрив довіри громадськості до державних установ, великого бізнесу та керівників держави в цілому, що явно на руку зовнішнім ворогам нашої держави. Аферисти Курмаз Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М., явно через підривну співпрацю з зовнішнім ворогом, вчиняють шахрайства, службові підроблення, втручаються в діяльність електронних машин, викрадають чуже майно, перешкоджають законній господарській діяльності своїх клієнтів, не виконують договірних зобов’язань, завдають своєю халатністю і неробством вкрай великого збитку клієнтам, підривають авторитет великого бізнесу, викликають недовіру до бізнесу і державних установ у населення країни, завдають збитку економіці держави тощо. Аферисти Курмаз Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. умисно вчиняють злочини на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, а також державній, економічній і інформаційній безпеці України. Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України має безжально каратися, поки не розпочалися воєнні дії в м.Києві. Навмисна протидія нинішній державній політиці недоумками Курмазом Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюком І.А., Даниленком В.І. та Снігірьом С.М. вже розчарувала частину українців у нинішньому курсі нашого уряду та призводить до агресивної настроєності населення. Зазначене підтверджує, що в діяльності шахраїв Курмаза Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. наявний склад додаткового кримінального правопорушення, що передбачений ч.1 ст.111 КК України.
Таким чином, відомості щодо вчинення кримінальних правопорушень виродками Курмазом Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюком І.А., Даниленком В.І. та Снігірьом С.М. містять всі ознаки злочину, що передбачені ч.3 ст.161, ч.2 ст.364-1, ч.3 ст.185, ч.3 ст.190, ч.2 ст.366, ч.1 ст.111, ст.170, ч.2 ст.15, ч.5 ст.27 КК України та підлягають невідкладному внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань і є підставою для початку проведення досудового розслідування. З цього приводу були подані відповідні заяви до ГСУ НП в м.Києві, ГСУ СБУ та до Київської місцевої прокуратури № 10 м.Києва про вчинені кримінальні правопорушення аферистами Курмазом Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюком І.А., Даниленком В.І. та Снігірьом С.М. Очікуємо результатів адекватного реагування ГСУ НП в м.Києві, ГСУ СБУ та до Київської місцевої прокуратури № 10 м.Києва та повноцінного проведення досудового розслідування у вже відкритому одному кримінальному провадженні. Також очікуємо резонансу небайдужої міжнародної і української громадськості та належної реакції не корумпованого мас-медіа.

Курмаз Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М.

Аферисти Курмаз Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. повідомлення про розслідування

Курмаз Ю.П., Зновяк С.В., Передро С.О., Гуменюк І.А., Даниленко В.І. та Снігір С.М. ЄРДР

Підписатися
Сповістити про
21 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
simon
7 роки тому

Цей ненаситний бридкий плазун, як ота гусениця, спершу угробив лайф, а тепер перекинувся на укртелеком, щоб і йому хрест поставити. Щоб подати телеграму в режимі телефонної розмови із 12 слів, потрібно цьому злочинцю заплатити 157 грн. Крім того, згодом вам повідомлять вражаючу новину, що ваша телеграма була відправлена електронним листом, так як телеграфної апаратури у них немає. Якщо така “телеграма” загубиться, то укртелеком додатково роз’яснить вам, що вони гарантій ніяких не дають. Обратка ж прихотить як звичайне поштове повідомлення. Якщо телеграма відправлятиметься в село або в район, така доставка буде тривати до 5 днів: в район телеграма піде електронкою, а… Читати далі »

Петя
7 роки тому

А почему бы очкарику и не украсть, если лохи позволяют

зоя
7 роки тому

я викрила шахрайства юри курмаз і його подільників, які крадуть гроші укртелекому. я шість раз на протязі року подавала заявку в укртелеком щодо неробочого обладнання (модем), незадовільна швидкість і відсутність інтнрнету. із шести раз до мене фактично приїжджали тільки один раз. в сьомий раз скаржучись специалістам техпідтримки укртелеком на те, що до мене ніхто не приїжджає і не ліквідує виниклі проблеми, мені консультанти повідомили таке: “ваші всі заявки закриті актами. до вас приїжджали наші специалісти укртелекому (у такі то дати) і все відремонтували”. якщо врахувати те, що кожний акт підтверджує виконану роботу працівником (чи групою робочих), то кожен із таких… Читати далі »

Шамиль
7 роки тому

Это голубятник и жополиз олигархов. Но так не всегда будет. Не зря же антилопы раскрашены в белые и черные полоски.

Рома
7 роки тому

жмурик вонючий

Мустафа
7 роки тому

что называется, казел в очках, который безнаказанно грабит и дурит людей. в тоже самое время, на столичных телеграфах, не говоря уже про областные и районные подразделения, нету даже телеграфа.

Владислав
6 роки тому

Этого очкастого бандита нужно кастрировать, чтобы неповадно было посягать на народное добро. Мошенничества Юрия Курмаза не знает границ: каждое его ноу хау – это обман людей!

Антон
6 роки тому

Пидер вонючий! Распоряжается народным добром как своим личным!

Руслан
6 роки тому

Цей юра курмаз явно підер! від його злочинного укртелекому надто тхне гімном і трипаком

Амели
6 роки тому

Конченное быдло и подлый вор. Раньше обворовывал людей при мобильном операторе, а теперь – в укртелекоме обворовывает пенсионеров и ветеранов войны!

Катя
6 роки тому

Нібито ми всі живемо в 21 сторіччі, а тут такі середньовічні прикиди в Укртелекомі: на сайті організації не вказаний графік прийому керівництвом, не зазначено жодної адреси та номерів телефонів для звернення, відсутній телефон для скарг громадян тощо. І це попри те, що численні закони України вимагають саме такі відомості розміщати на сайтах організації не залежно від форми її власності.

Зоя
6 роки тому

а це все тому що курмаз юра є пришелепкуватою мавпою, яка не має жодної уяви про існування певних законів і вимог держави, а також про обов’язкорвість їх виконання та про покарання за їх ігнорування!

Тома
6 роки тому

ця бидлота повністю покладається на всесильність свого патрона мільйонера-безпридільника тому і безумствує. однак, порушення цих елементарних вимог рано чи пізно призведе до остаточного збанкротування Укртелекому. людям ці підлі щурі вже так надопекли, що вони масово відмовляються від послуг Укртелекому: від квартирних телефонів, від телефонів в організаціях і в бізнесі, від радіо і інтернету…

Жанна
6 роки тому

давно з цими поганцями так вчинити потрібно було. ціни на свої гомнєцові послуги запридільні, а якості – ніякої.

Ганна
6 роки тому

В Україні напевно немає жодного іншого підприємства чи організації як Укртелеком щоб не було кому поскаржитися на неякісність послуг! В голові не вкладається що це може бути в час прогресивних технологій і високої конкуренції.

Руся
6 роки тому

…тому що юрій курмаз є закінчена погань і неотесана скотиняка. любий інший на його місці керівник не дозволив би себе так низько опустити і заплямуватися гімном…

Оля
6 роки тому

Просто так наші предки не придумали б відомий всім вислів, який дуже вдало підходить як для прикладу курмаза юрія павловича: “Риба гниє з голови”!

Микола
6 роки тому

дуже влучно сказано про колись всім знаного, ушанованого і перспективного укртелекому, якого яйцеголовий виродок і мародер курмаз довів до повного знищення…

Николай
6 роки тому

Этого жалкого поддонка-очкарика нужно нпоказательно повесить на первом же электрическом столпе за его дерзкие преступления и издевательства над людьми.

Александр
4 роки тому

Скарги на дану особу та на інших посадових осіб залишайте на спеціалізованій гарячій лінії з питань корупційних діянь у центральних і місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах, на яку можна звернутися за номерами телефонів 1545, +38 (044) 284-19-15 (для громадян України, які перебувають за кордоном), а також через веб-сайт Урядового контактного центру

Наталія
4 роки тому

Це не Укртелеком, а справжній жах! Мало того, що не працює Інтернет, так ще немає зв’язку з оператором. За що ми гроші платимо цій шарашкіній канторі?!